نکات کلیدی برای استفاده جاروبرقی

نکات استفاده جاروبرقی

جاروبرقی یکی از لوازم خانگی پرکاربرد برای خانواده‌ها و منازل و حتی محیط‌های اداری است؛ بنابراین نحوه صحیح استفاده از جاروبرقی برای افزایش کارایی و طول عمر آن بسیار اهمیت دارد.

بسیاری از مردم میگویند: «اگر جاروبرقی نداشته باشیم نمیتوانیم خانه‌ای تمیز داشته باشیم.» بعلاوه وقتی مثلاً یک ظرف شیشه‌ای در آشپزخانه یا اتاق می‌شکند و خرد می‌شود، اولین فکری که به ذهن ما می‌رسد این است که تکه‌های درشت را جمع کنیم و بعد حتماً از جاروبرقی استفاده کنیم تا مطمئن شوم خرده‌های شیشه به کسی آسیب نمی‌رساند.

اما چکار کنیم که هم به صورت مناسب از جاروبرقی استفاده کنیم و هم کمتر باعث خرابی آن شویم؟ پس با نکات استفاده جاروبرقی همراه باشید.

 

نحوه صحیح استفاده از جاروبرقی

1. وقتی مشغول جارو کردن هستید، جاروبرقی را بااحتیاط و به‌آرامی در محیط حرکت دهید. اگر سیم جاروبرقی کوتاه است، آن را بزور به این‌طرف و آن‌طرف نکشید. با این کار هم به بدنه جارو و هم به سیم برق آن آسیب می‌زنید. 2. سعی کنید ساعتی که جاروبرقی را روشن نگه می‌دارید، حداکثر 15 دقیقه باشد. اگر به زمان بیشتری برای جارو کشیدن نیاز دارید، پس از 15 دقیقه، جارو را خاموش کنید و اجازه دهید دستگاه خنک شود. پس از چند دقیقه مجدداً شروع به کار کنید و این فواصل استراحت را حتماً رعایت کنید تا جاروبرقی شما عمر طولانی‌تری داشته باشد و دیتر خراب شود.   نکات استفاده از جاروبرقی   3. دقت کنید از جاروبرقی‌هایی که قابلیت مکش آب را ندارند، هرگز در جاهای مرطوب و یا برای جمع‌کردن آب استفاده نکنید. این کار باعث آسیب جدی به موتور و اجزا داخلی جاروبرقی می‌شود. 4. اجازه ندهید کیسه یا مخزن زباله جاروبرقی بیش از اندازه پر شود. وقتی کیسه جارو خیلی پر باشد، علاوه بر این‌که دستگاه خوب کار نمی‌کند و قدرت مکش آن کاهش میابد، به موتور جارو نیز فشار بیشتری وارد می‌شود. حتی در بعضی مواقع ممکن است کیسه جارو به خاطر پر بودن بیش از حد پاره شود. تکرار درازمدت این مسئله باعث کاهش طول عمر جاروبرقی و خراب شدن زودهنگام آن می‌شود. 5. هرگز برای جمع آوری اشیا نیز و برنده بزرگ از جاروبرقی استفاده نکنید. این کار ممکن است باعث پاره شدن کیسه جارو و یا لوله خرطومی آن شود و خطرات دیگری خدای نکرده دامن گیر شما شود. 6. هر چند وقت یک‌بار حتماً اجزای قابل شستشوی جاروبرقی را مانند لوله خرطومی، مخزن جمع شدن زباله و … با آب بشویید تا علاوه بر تمیز شدن جارو از هرگونه پرز و گردوخاک، نکات بهداشتی را رعایت کرده باشید. 7. پس از اتمام کار، جارو را در مکانی مناسب و به‌دوراز دسترس کودکان قرار دهید. کودکان علاقه زیادی به بازی کردن با دکمه های جاروبرقی دارند و این کار ممکن است باعث آسیب دیدن آن شود. 8. هرگز جارو را در جای گرم مثلاً نزدیک بخاری یا شوفاژ یا شومینه روشن قرار ندهید.  

امیدواریم با رعایت این نکات کلیدی برای استفاده جاروبرقی، عمر دستگاه شما بیشتر شود و نیاز به تعمیر پیدا نکند. اما خدایی نکرده اگر این اتفاق افتاد حتما باید به مراکز معتبر یه سر بزنی تا دوباره توی خرج نیافتی. این همون هدفیه که جاروپارو برای تعمیر جاروبرقی دنبال میکنه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس بگیرید