نحوه تعمیر برد جاروبرقی

نحوه تعمیر برد جاروبرقی

قطعه برد جاروبرقی، یکی از قطعات اصلی و حساس دستگاه بوده که در صورت وجود ایراد و خرابی در این قطعه، عملکرد کلی جاروبرقی با مشکل مواجه خواهد شد. در واقع برد جاروبرقی وظیفه کنترل کارکرد تمام قطعات دستگاه را بر عهده دارد و اگر این قطعه خراب شود، جاروبرقی را نمی‌توانید روشن کرده و استفاده کنید.

از این رو به دلیل حساسیت بالای این قطعه اگر در مورد نحوه تعمیر برد جاروبرقی و تعویض این قطعه، تخصص و مهارت لازمه را ندارید می‌توانید با مطالعه این مطلب که به آموزش تعمیر برد جاروبرقی خواهیم پرداخت، قطعه معیوب دستگاه را تعمیر نمایید.

در این مطلب از سایت جاروپارو قصد داریم که به آموزش تعمیر برد جاروبرقی بپردازیم و نکات و راهنمایی‌های لازمه را ذکر کنیم.

  vacuum cleaner bord  

آموزش تعمیر برد جاروبرقی

قبل از ذکر راهنمای تعمیر جاروبرقی، ابتدا به بیان نشانه‌های عیب‌یابی در این قطعه دستگاه می‌پردازیم. در واقع اگر شاهد خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی و روشن نشدن دستگاه شدید، احتمالاً علت این مشکل به خاطر خرابی و ایراد در قطعه برد جاروبرقی می‌باشد که باید به تعمیر و یا تعویض این قطعه بپردازید.

همچنین در برخی از اوقات در زمان استفاده از کلیدهای جاروبرقی، یک نوع جرقه را در دستگاه مشاهده می‌کنید که این نشانه نیز دلیل بر وجود ایراد در برد دستگاه می‌باشد. اگر بعد از تنظیم سرعت جاروبرقی، متوجه عدم تنظیم این قابلیت دستگاه و کم و زیاد نشدن دور جاروبرقی بودید نیز باید نسبت به آموزش تعمیر برد جاروبرقی اقدام کرده و مشکل این قطعه را رفع نمایید.

  نحوه تعمیر برد جاروبرقی  

اگر نمایشگر جاروبرقی نیز سوخته باشد، دلیل بر وجود ایراد در قطعه برد دستگاه بوده که باید هم به راهنمای تعمیر برد جاروبرقی و همچنین چگونگی تعویض نمایشگر دستگاه بپردازید تا مشکل برطرف شود. آخرین نشانه وجود ایراد در قطعه برد جاروبرقی، کاهش مکش دستگاه می‌باشد. البته این نشانه اگر به خاطر انسداد و گرفتگی مسیر جریان هوا و پر نبودن پاکت جاروبرقی نباشد، حتماً به خاطر مشکل و خرابی برد دستگاه بوده که باید به تعمیر و یا تعویض آن اقدام کنید.

البته قابل ذکر است که نحوه تعمیر برد جاروبرقی در برندهای مختلف، کمی متفاوت می‌باشد. از این رو با توجه به نوع نشانه‌های خرابی این قطعه جاروبرقی که ذکر کردیم باید با توجه به راهنمای تعمیر برد جاروبرقی به رفع مشکل در دستگاه اقدام نمایید.

در مورد نحوه تعمیر برد جاروبرقی اگر شاهد خاموش شدن ناگهانی دستگاه و روشن نشدن آن بودید باید ولتاژ ورودی برق، خازن‌ها، ترایاک ها و مقاومت‌های محدودکننده را چک و بررسی کنید. در واقع این نشانه خرابی برد جاروبرقی به معنای بررسی تمام خازن‌های برد و مدار می‌باشد تا اگر هر یک دچار ایراد و خرابی شده باشد آن را تعمیر و یا تعویض کنید.

جرقه زدن در دستگاه نیز به معنای وجود ایراد در خازن‌های پارازیت‌گیر جاروبرقی می‌باشد. این خازن‌های سه تایی بر روی برد تعبیه شده که وظیفه جذب جرقه در جاروبرقی را دارند. از این رو در راهنمای تعمیر برد جاروبرقی باید این قسمت از قطعه برد را تعمیر نمایید تا ایراد دستگاه برطرف شود.

  آموزش تعمیر برد جاروبرقی  

در آخرین بحث از راهنمای تعمیر برد جاروبرقی برای رفع کاهش قدرت مکش دستگاه، باید پتانسیومتر قطعه را چک و تعمیر کنید. در واقع پتانسیومتر از طریق تغییر دادن جریان هدایت شده ترایاک موجب افزایش قدرت مکش جاروبرقی شده که اگر این قسمت از قطعه برد دستگاه دچار ایراد و خرابی شود، باعث کمتر شدن قدرت مکش جاروبرقی می‌شود. از این رو باید مشکل این قسمت را برطرف کرده و به تعمیر برد جاروبرقی بپردازید.

بر طبق نکات گفته شده در مورد آموزش تعمیر برد جاروبرقی، اگر موفق به تعمیر و رفع مشکل این قطعه نشدید، باید برد جاروبرقی را تعویض کنید. برای تعویض این قطعه حتما از تعمیرکاران متخصص کمک بگیرید تا مشکلی بابت قطعه اصل و اورجینال برند جاروبرقی دستگاه شما رخ ندهد.

   

نمایندگی جاروپارو

البته با توجه به مطالب گفته شده در مورد نحوه تعمیر برد جاروبرقی و رفع مشکل دستگاه، توصیه می‌کنیم که اگر مهارت و تخصصی در این زمینه ندارید، بهتر است که انجام این کار را به تکنسین‌کاران مجرب نمایندگی‌های معتبر بسپارید تا مشکل و ایراد دستگاه سریع‌تر برطرف گردد.

از این رو بر طبق مطالبی که در مورد آموزش تعمیر برد جاروبرقی ذکر کردیم، تعمیر این قطعه حساسیت‌های بسیاری داشته که عدم توجه به این امر باعث وارد شدن خسارت بیشتر به دستگاه و لزوم تعویض قطعه خواهد شد. در این صورت توصیه می‌کنیم که اگر تجربه‌ای در این زمینه ندارید از دستکاری کردن جاروبرقی اجتناب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس بگیرید