۵ علت شارژ نشدن جارو شارژی و راه‌حل رفع آن‌ها

شارژ نشدن جاروشارژی

جارو شارژی، یکی از وسایل پرکاربرد در منزل بوده که انجام اکثر کارهای خانه را بسیار راحت و سریع کرده است. می‌توانید برای تمیز کردن روی کابینت‌ها و حتی پرده‌ها و مبل نیز از جارو شارژی استفاده کنید.

با وجود تمام مزایا و کاربردهای جارو شارژی، اما گاهی اوقات نیز برخی مشکلات مانند شارژ نشدن جاروشارژی، برای این وسیله برقی خانگی رخ می‌دهد که لزوم تعمیر جارو شارژی را ضروری می‌سازد؛ البته توجه به راهنمای خرید جاروشارژی تا حد زیادی میتواند از این مشکلات جلوگیری کند.

در این مطلب از سایت جاروپارو قصد داریم که به بررسی علل شارژ نشدن جارو شارژی بپردازیم و نکات لازمه را در رابطه با تعمیر این وسیله برقی خانگی بیان کنیم.

 

۵ علت شارژ نشدن جارو شارژی

 

وجود فناوری باتری لیتیوم یون (Lithium lon) در اکثر جارو شارژی‌ها، این دستگاه را جزو ابزارهای قدرتمند الکترونیکی قرار داده است که با کارکرد قوی دستگاه، مشکلی بابت تمیزی سطوح مختلف منزل نخواهید داشت.

در واقع می‌توانید با شارژ کردن باتری در جارو شارژی، بدون افت عملکرد و کیفیت دستگاه، در مدت زمان معین از جارو شارژی استفاده کنید.اما در برخی از اوقات مشکلی در این قسمت و بخش جارو شارژی رخ می‌دهد که باید به عیب‌یابی و تعمیر جارو شارژی بپردازید.

در ادامه به بیان ۵ علت شارژ نشدن جارو شارژی می‌پردازیم تا بتوانید به راحتی در منزل این مشکل و نقص فنی دستگاه را رفع و برطرف نمایید.

 

۱. خرابی پریز و قطع برق منزل در شارژ نشدن جارو شارژی

اولین و ساده‌ترین علت شارژ نشدن جارو شارژی، مربوط به خرابی پریز برق و یا حتی قطعی کامل برق منزل می‌باشد. بهتر است که قبل از دستکاری دستگاه، ابتدا برق منزل را چک و بررسی کرده تا اگر مشکل و ایرادی در این مورد بود، آن را رفع نمایید.

گاهی اوقات به دلیل وجود مشکل در پریز برق منزل، این ایراد در دستگاه رخ خواهد داد. از این رو ابتدا پریز برق را نیز با استفاده از یک فازمتر بررسی کنید و یا می‌توانید از وسایل برقی دیگر نیز برای تست کردن جریان برق نیز استفاده کنید.

اگر مشکل و قطعی در جریان برق منزل وجود نداشت، ایراد و خرابی در قطعات دستگاه بوده که باید به تعمیر جارو شارژی بپردازید.

 

۲. خراب شدن پایه شارژی دستگاه و شارژ نشدن جارو شارژی

پایه شارژ جارو شارژی به دلایل مختلفی چون استفاده زیاد و در زمان طولانی از دستگاه می‌تواند باعث آسیب به قطعه نیز شود. از این رو در صورت بروز این مشکل در پایه شارژی دستگاه، باید قطعه را تعویض کنید.

توصیه می‌کنیم که انجام این کار و تعمیر جارو شارژی را به تکنسین‌ کاران مجرب نمایندگی‌های معتبر بسپارید تا قطعه معیوب شده را تضمینی و با کیفیت بالای قطعه تعویض نمایند.

  علت شارژ نشدن جاروشارژی  

۳. عدم قرارگیری مناسب پایه جارو شارژی و شارژر نشدن دستگاه

سومین علت شارژ نشدن جارو شارژی، مربوط به درست قرار نگرفتن جارو شارژی بر روی پایه بوده که باعث این ایراد در دستگاه شده است. از این رو بهتر است که ابتدا دستگاه را به درستی و مناسب بر روی پایه قرار داده و بعد از فیکس کردن به شارژ وصل کنید.

در واقع هر یک از برندهای جارو شارژی، پایه‌های جداگانه و متفاوتی برای دستگاه طراحی و تولید کرده‌اند که هر یک نیز روش خاصی برای فیکس شدن دارد.

به همین دلیل گاهی اوقات به دلیل عدم قرارگیری مناسب جارو شارژی بر روی پایه دستگاه، شاهد شارژ نشدن جارو شارژی و بروز مشکل در این قطعه خواهیم بود.

 

۴. خاموش بودن پایه جارو شارژی و شارژر نشدن دستگاه

یکی از اشتباهات ساده و معمول که برای اکثر کاربران رخ می‌دهد، مربوط به عدم بررسی اتصال پایه جارو شارژی به برق و خاموش بودن آن می‌باشد. در واقع برخی از جارو شارژی‌ها با استفاده از آداپتور شارژ شده و برخی دیگر با استفاده از پایه شارژر.

از این رو در هر دو مورد استفاده از آداپتور و یا پایه شارژر، باید ابتدا بررسی کنید که به برق متصل بوده و شارژ می‌شود. همچنین در صورت استفاده از پایه جارو شارژی، باید روشن بودن دکمه on پایه شارژر را چک و بررسی کنید تا اگر ایراد و مشکل در این بخش بود، بتوانید به راحتی و سریع آن را رفع و برطرف نمایید.

  5 علت شارژ نشدن جاروشارژی  

۵. خراب شدن باتری جارو شارژی و شارژر نشدن جارو شارژی

آخرین علت شارژ نشدن جارو شارژی، مربوط به ایراد و خرابی در قطعه باتری دستگاه می‌باشد. باتری‌های جارو شارژی عمر استفاده مشخص و محدودی داشته که معمولا بعد از استفاده‌های طولانی‌مدت و زیاد از دستگاه دچار مشکل شده و باید به تعویض قطعه و تعمیر جارو شارژی اقدام نمایید.

در واقع هر یک از برندهای جارو شارژی، از قطعه باتری با کیفیت خاصی استفاده کرده که اگر ۲۰ درصد از کیفیت این قطعه باتری از دست برود، دستگاه دچار مشکل شده و قطعه قابل استفاده نمی‌باشد. از این رو باید به تعویض باتری جارو شارژی خود اقدام نمایید.

توصیه می‌کنیم که به دلیل لزوم مهارت و دانش تخصصی برای تعویض باتری جارو شارژی، اگر خودتان تجربه و مهارت لازمه را جهت انجام تعویض و تعمیر جارو شارژی ندارید، بهتر است که برای جلوگیری از خرابی‌های بیشتر و دستکاری دستگاه، تعمیر آن را به یک تکنسین‌کار مجرب نمایندگی‌های برند دستگاه بسپارید تا مشکل و خرابی جارو شارژی به صورت تضمینی و مطمئن رفع و برطرف گردد.

   

نمایندگی جاروپارو بر طبق مطالب گفته شده در رابطه با علت شارژ نشدن جارو شارژی، اگر موفق به رفع ایراد و خرابی دستگاه نشدید، می‌توانید از طریق تماس با نمایندگی جاروپارو نسبت به رفع ایراد دستگاه و تعمیر جارو شارژی در منزل اقدام نمایید.

   
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس بگیرید