رفع مشکل عدم مکش جاروبرقی بوش

رفع مشکل عدم مکش جاروبرقی بوش

عدم مکش جاروبرقی بوش یکی از مهم‌ترین مشکلاتی است که ممکن است برای دارندگان آن پیش بیاید. چرا که جاروبرقی بدون مکش به هیچ دردی نمی‌خورد و به هیچ عنوان آشغال‌های روز زمین را جمع‌اوری نمی‌کند. مشکل مکش جاروبرقی بوش به دلایل زیادی ممکن است پیش بیاید و باید به سرعت علت اصلی بروز آن را پیدا کرده و در پی رفع آن برآیید.

اگر درباره تعمیر عدم مکش جاروبرقی بوش چیزی نمی‌دانید و با این مشکل روبرو شده‌اید با ما انتهای این مطلب همراه باشید.

  عدم مکش جاروبرقی  

علت عدم مکش جاروبرقی بوش چیست؟

با روشن شدن موتور جاروبرقی، مکش نسبتا زیادی تولید می‌شود تا کاربر بتواند با استفاده از آن آشغال‌های ریز روی زمین را جمع کند. به همین دلیل بروز مشکل عدم مکش جاروبرقی بوش باعث می‌شود که عملا نتوانید از دستگاه استفاده کنید و نظافت زمین به کاری طاقت فرسا و زمانگیر تبدیل شود.

به طور معمول تعمیر عدم مکش جاروبرقی بوش بسیار ساده است و توسط کاربر رفع می‌شود؛ البته ممکن است در برخی از اوقات مجبور شوید تعمیر آن را به تکنسین مجرب بسپارید. با این حال با استفاده صحیح و نگهداری اصولی از جاروبرقی، احتمال کم شدن مکش بسیار کمتر خواهد شد.

از جمله دلایلی که باعث عدم مکش جاروبرقی بوش می‌شود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  مسدود شدن خرطومی  

مسدود شدن لوله خرطومی

یکی از رایج‌ترین دلایلی که باعث بروز مشکل مکش جاروبرقی بوش می‌شود، گیر کردن آشغال‌های درست در داخل لوله خرطومی است. در این حالت مکش از سوی موتور به لوله با مشکل روبرو می‌شود و آشغال‌ها دیگر جمع نمی‌شوند. البته در اکثر مواقع مسدود شدن لوله خرطومی با تغییر صدای معمول جاروبرقی همراه است.

به طوری کاربر به سرعت متوجه بروز مشکل می‌شود. جهت تعمیر عدم مکش جاروبرقی بوش به دلیل مسدود بودن لوله تنها کافیست دستگاه را خاموش کرده و لوله خرطومی را جدا کنید سپس سعی کنید جسم خارجی مسدود کننده را پیدا کرده و آن را بیرون بکشید.

در صورتی که نمی‌توانید جسم خارجی را بیرون بکشید، از فشار آب کمک بگیرید. البته باید پیش از نصب دوباره آن به جاروبرقی از خشک شدن کامل دستگاه مطمئن شوید.

 

پر بودن کیسه

کیسه موجود در جاروبرقی جایی است که تمامی آشغال‌های جمع‌آوری شده به آن هدایت می‌شوند. پر شدن این قسمت باعث می‌شود تا جایی برای قرارگیری آشغال‌های جدید نباشد و مکش دستگاه کاهش یابد. برای رفع این مشکل و جلوگیری از بروز دوباره آن پبشنهاد می‌شود که هر 6 ماه یک بار نسبت به تمیز کردن کیسه‌های دائمی یا تعویض کیسه یک بار مصرف جاروبرقی بوش خود اقدام نمایید. این مساله باعث می‌شود تا عمر جاروبرقی شما نسبتا افزایش یابد. شما می‌توانید جهت آگاهی از انجام این کار مطلب نحوه تعویض کیسه جاروبرقی بوش را بخوانید.

 

تنظیمات اشتباه

در بسیاری از مدل‌های جدید جاروبرقی بوش، آپشن جدیدی اضافه شده که به کاربر اجازه می‌دهد تا از طریق دکمه‌ای خاص، میزان مکش جاروبرقی را بر اساس سطح مورد نظر خود تنظیم کند. در برخی از موارد دیده شده که علت عدم مکش جاروبرقی بوش به دلیل داشتن تنظیمات اشتباه است و برای رفع آن تنها باید با زیاد کردن مکش از روی دکمه اقدام کرد. لذا تعمیر عدم مکش جاروبرقی بوش به دلیل تنظیمات اشتباه مکش نیازی به مراجعه تکنسین ندارد و توسط کاربر امکان پذیر است.

  علت عدم مکش جاروبرقی بوش  

مسدود بودن قسمت پارویی

احتمال مسدود شدن قسمت پارویی یا همان سری ورودی دسته در اثر استفاده نادرست از جاروبرقی وجود دارد. در این راستا مسیر مکش یا گیر کردن اجسام سخت و بزرگ بسته می‌شود و دیگر آشغال‌ها به داخل کشیده نمی‌شوند. این مساله فشار زیادی به موتور وارد می‌سازد و ممکن است شما را با علائم سوختگی موتور جاروبرقی روبرو سازد. به همین دلیل باید به سرعت در صدد رفع آن برآیید تا آسیبی به دستگاه وارد نشود.

در اکثر مواقع این مسدودیت با صدای نامتعارفی همراه است که خبر از گیر کردن آشغال در پارویی می‌دهد. جهت رفع مشکل مکش جاروبرقی تنها کافیست پس از خاموش کردن دستگاه نسبت به خارج کردن آشغال‌های گیر گرده در سری پارویی اقدام نمایید. شما می‌توانید این کار را با باز کردن پیچ‌ها و یا فشار آب انجام دهید. تنها مراقب باشید که پیش از انجام این کار لوله خرطومی را از بدنه جدا کرده و پیش از روشن کردن دوباره جاروبرقی، تمامی قطعات کاملا خشک شده باشند.

 

وجود شکستگی یا ترک بر روی بدنه

یکی دیگر از دلایلی که باعث کم شدن مکش جاروبرقی بوش می‌شود، وجود ترک یا شکستگی بر روی بدنه است. در این حالت هوای بیشتری به داخل دستگاه فرستاده می‌شود که از مکش تولید شده در دستگاه می‌کاهد. در این حالت باید تمامی منافذ و ترک‌های موجود بر روی بدنه را با چسب مخصوص مسدود کنید. در صورتی که شکستگی بیشتر از یک ترک جزئی باشد، پیشنهاد می‌شود برای رفع این مشکل نسبت به تعویض بدنه اقدام نمایید.

در برخی از موارد کاربران جهت تعویض یا تعمیر بدنه اقدام نمی‌کنند و این مساله باعث وارد شدن فشار بیش از حد به موتور می‌شود و در بلند مدت سوختگی موتور جاروبرقی بوش را به همراه خواهد داشت. از آنجا که تعمیر یا تعویض موتور جاروبرقی بسیار هزینه‌بر است پیشنهاد می‌شود مشکل مکش جاروبرقی بوش را جدی بگیرید.

  رفع مشکل عدم مکش جاروبرقی بوش  

پاره بودن کیسه

یکی از مواردی که می‌تواند باعث کاهش مکش جاروبرقی بوش شما شود، پاره شدن کیسه جاروبرقی است. در صورتی که از دستگاه خود برای جمع آوری آشغال‌های تیز و برنده مثل شیشه استفاده کنید، احتمال پاره یا سوراخ شدن کیسه جاروبرقی بسیار بالاست. در این حالت مکش دستگاه تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند و برای رفع آن باید نسبت به تعوبض کیسه اقدام کنید.

 

گرفتگی فیلتر

گرفتگی فیلترها یکی دیگر از دلایلی است که منجر به تعمیر عدم مکش جاروبرقی بوش توسط کاربران می‌شود. اکثر کاربران از لزوم تعویض فیلتر جاروبرقی به صورت مستمر بی‌خبرند. فیلتر جاروبرقی با تصفیه هوای خروجی از انتشار گرد و خاک در هوای ساختمان جلوگیری می‌کند. این مساله برای کسانی که دچار آلرژی تنفسی هستند و یا کودک خردسال دارند، بسیار حائز اهمیت است.

به طور کلی با استفاده از مکرر از جاروبرقی و گذشت زمان، فیلتر تمامی جاروبرقی‌ها مسدود می‌شود و هوای داخل راهی برای خروج ندارد. این مساله بر روی قدرت موتور تاثیر می‌گذارد و باعث کاهش مکش می‌شود.

 

نکته مهم:

مشکل مکش جاروبرقی بوش یکی از مشکلات رایج در تمامی جاروبرقی‌هاست که در اکثر مواقع توسط کاربر قابل رفع هستند. با این حال ممکن است در برخی از موارد کاربر مجبور شود جهت تشخیص علت اصلی و تعمیر عدم مکش جاروبرقی بوش خود با نمایندگی رسمی بوش تماس بگیرد.

جهت پیشگیری از بروز مکرر این مشکل توصیه می‌شود که هر 6 ماه یک بار جاروبرقی خود را سرویس کنید و از جارو کشیدن کاغذ های بزرگ، جوراب و پلاستیک خودداری نمایید. لازم به ذکر است که بی‌توجهی به عدم مکش جاروبرقی بوش در بلند مدت خسارات بیشتری برای شما به همراه خواهد داشت پس نسبت به آن بی‌تفاوت نباشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس بگیرید