راهنمای خرید جاروبرقی، هرآنچه باید در هنگام خرید بدانید!

راهنمای خرید جاروبرقی

یکی از مهم‌ترین لوازم خانگی برقی که در هنگام خرید آن باید به نکات زیادی توجه کرد؛ جاروبرقی است. اکثر افراد به دلیل اینکه جاروبرقی تنوع و قابلیت‌های زیادی که دارند، ترجیح می‌دهند دستگاهی را بخرند که با خواسته‌های آنها بیشترین تطابق را دارد و هیچ‌گونه هزینه‌ای برای موارد اضافی ندهند. راهنمای خرید جاروبرقی بهترین مرجع برای شماست تا ویژگی‌های مهم در انتخاب جاروبرقی را بشناسید و بر اساس آن خرید کنید. پس با ما همراه باشید.

 

نکات مهم در خرید جاروبرقی

یک راهنمای خرید جاروبرقی کامل و جامع ، شامل تمامی جاروبرقی‌های موجود در بازار می‌شود. لذا در اولین قدم بهتر است بدانید کدام یک از مدل‌های جاروبرقی مد نظر شماست. این تصمیم بر اساس متراژ خانه، تعداد دفعات نیاز به استفاده از آن در روز و میزان کثیفی موجود در محیط گرفته می‌شود. جاروبرقی‌ها به چند نوع تقسیم می‌شوند:

  • جاروبرقی خانگی معمولی: جاروبرقی‌های کوچکی که از کیسه‌های مخصوص برای جمع‌آوری زباله استفاده می‌کند.
  • جاروبرقی سطلی: این نوع جاروبرقی ارتفاع بیشتری از مدل‌های معمولی دارند و آشغال‌ها در یک مخزن سطلی مانند جمع‌ می‌شود.
  • جاروبرقی صنعتی: جاروبرقی‌های بسیار بزرگ و پرقدرتی که برای مکان‌های بزرگ استفاده می‌شود و قدرت و مکش بالایی دارد.
  • جاروبرقی شارژی: جاروبرقی‌های سبک و شارژی که نیازی به وصل بودن به پریز برق را ندارند و می‌تواند به دفعات برای محیط‌های کوچک با کثیفی متوسط استفاده شود.
  • جاروبرقی رباتیک: جاروبرقی‌های کوچکی که با استفاده از هوش مصنوعی و حسگرهای حرفه‌ای توانایی جارو زدن محیط بدون نظارت کاربر را دارد.

اگرچه مطلب راهنمای خرید جارو برقی که در حال مطالعه آن هستید تمرکز اصلی خود را بر روی جاروبرقی‌های خانگی گذاشته است، اما اگر قصد خرید مدل‌های دیگری مانند جاروبرقی صنعتی یا جاروشارژی را نیز داشته باشید می‌توانید از مواردی گه در ادامه گفته می‌شود برای خرید دستگاه مورد نظرتان استفاده کنید.

مهم‌ترین ویژگی‌های یک جاروبرقی خوب که می‌تواند بهترین انتخاب بر اساس شرایط و نیازهای شما باشد، شامل موارد زیر است:

  راهنمای خرید جاروبرقی  

قدرت مکش

بر اساس راهنمای خرید جاروبرقی خانگی، مهم‌ترین ویژگی جاروبرقی عالی،  قدرت بالای مکش آن است. هرچه مکش دستگاه بیشتر باشد، توانایی جاروبرقی برای جمع‌آوری آشغال‌های ریز روی زمین بیشتر است. این مساله زمان استفاده از دستگاه را نیز کاهش می‌دهد و بر روی کیفیت تمیزی سطوح نیز موثر است.

با این حال باید توجه داشته باشید که مکش بیش از حد، می‌تواند دردسر بیشتری نسبت به مکش کم داشته باشد. چرا که احتمال چسبیدن فرش‌های سبک به جاروبرقی و کشیده شدن ناخواسته برخی از اجسام کوچک به داخل افزایش پیدا می‌کند. بهترین میزان مکش بین 400 تا 1000 وات است و بیشتر از این میزان برای جاروبرقی محیط‌های خانگی نیاز نیست.

امروزه بسیاری از برندهای مطرح خارجی، بر روی دستگاه خود دکمه‌ای جهت تنظیم مکش تعبیه کرده‌اند. بدین ترتیب شما به راحتی می‌توانید در هر سطح از خانه مانند سرامیک، فرش بزرگ، قالیچه‌های سبک وزن و… مکش مورد نیاز خود را داشته باشید.

قدرت موتور

موتور جاروبرقی به منزله قلب دستگاه است که نیروی مکش هوا را تامین می‌کند. هرچه قدرت موتور بیشتر باشد، میزان مکش و امکان استفاده از دستگاه برای زمان‌های طولانی بیشتر است.قدرت موتور نیز بر اساس معیار وات سنجیده می‌شود و در راهنمای خرید جاروبرقی خانگی، بهترین میزان قدرت موتور چیزی بین 1400 تا 2500 وات است.

در صورتی که بیشتر از حد توان موتور، از دستگاه کار بکشید، احتمال مواجهه با علایم سوختن موتور جاروبرقی وجود دارد. تنها در صورتی که خانه کوچکی دارید و تعداد دفعات بسیار کمی جارو می‌کشید انتخاب جاروبرقی با پایین‌ترین قدرت موتور بلامانع است.

  نکات مهم خرید جاروبرقی  

میزان صدای جاروبرقی

یکی از معضلات استفاده از جاروبرقی صدای نامعمول و آزاردهنده آن است. امکان ندارد جاروبرقی روشن شود و اعضای خانواده متوجه این موضوع نشده باشند. اگرچه تولیدکنندگان در حال یافتن راهی برای کاهش صدای این دستگاه هستند اما تا به امروز راه‌حل قطعی و کاملی برای آن پیدا نشده است.

راهنمای خرید جاروبرقی خانگی توصیه می‌کند که در هنگام خرید، به میزان صدای تولیدی دستگاه توجه کنید. برای انجام این کار نیازی به روشن کردن دستگاه نخواهید داشت. تنها کافیست میزان صدا را بر روی مشخصات دستگاه بخوانید. این میزان با استفاده از معیار دسی بل یا db مشخص می‌شود. در حال حاضر محدوده صدای جاروبرقی‌های خانگی موجود در بازار از 50 db به بالا هستند. هرچه این میزان کمتر باشد، صدای تولید شده در فضا کمتر است.

برای اینکه متوجه میزان صدا بر اساس دسی بل شوید و به راحتی بتوانید یک جاروبرقی پرصدا را از مدل کم صدا تشخیص دهید با چند نمونه از صداهای معمول در خانه و محیط‌های عمومی آشناشوید:

  1. صدای تیک تیک ساعت: 20 db
  2. صدای نفس کشیدن: 10 db
  3. صدای یک گفتگوی معمولی: 60db
  4. صدای زنگ تلفن: 70 db
  5. آستانه ناراحتی گوش از صدای بلند: 120 db
 

وزن

یکی از مهم‌ترین مواردی که در راهنمای خرید جارو برقی خانگی به آن اشاره شده، وزن دستگاه است. وزن بالای دستگاه باعث بروز مشکل در هنگام جابه جایی جاروبرقی می‌شود و می‌تواند کشیدن آن بر روی زمین را مشکل‌ساز کند. در صورتی که وزن جاروبرقی مهم‌ترین عامل برای شما در انتخاب است می‌توانید به خرید جاروبرقی شارژی نیز فکر کنید. چرا که وزن جاروبرقی‌های خانگی چیزی بین 3 تا 9 کیلو است. به طور معمول هرچه وزن دستگاه بیشتر باشد، قدرت موتور و مکش آن نیز بیشتر است.

  بهترین جاروبرقی  

محل جمع‌آوری آشغال‌ها

یکی دیگر از مواردی که در راهنمای خرید جاروبرقی به آن تاکید شده ، نوع کیسه استفاده شده در دستگاه است. تمامی آشغال‌هایی که از روی زمین به داخل دستگاه فرستاده می‌شود باید در مخزن مناسبی جمع‌آوری شود.برای این کار در درون جاروبرقی کیسه‌های خاصی تعبیه شده که قادر به جمع‌آوری مقدار نسبتا زیادی از آنها برای مدت طولانی است. این کیسه‌ها به دو نوع دائمی و یک بار مصرف تقسیم می‌شود.

پس از پر شدن کیسه لازم است که کاربر آشغال‌ها را از دستگاه خارج کند تا به موتور آسیبی نرسد و نیازی به تعمیر جاروبرقی بوش یا برندهای دیگری مانند فیلیپیس، زیمنس و… نشود.در مدل‌های کیسه دائمی نیاز است که تمامی آشغال‌ها از کیسه خارج شده و کیسه را به جای خود بازگردانید. اما در مدل‌های یک بار مصرف نیازی به انجام این کار نیست و تنها باید آن را با یک کیسه جدید تعویض نمایید.

 

فیلتر

اگر کودک یا افراد سالمند در خانه زندگی می‌کنند و یا نوعی حساسیت و آلرژی به هوای کثیف دارید، راهنمای خرید جاروبرقی خانگی پیشنهاد می‌کند که از نوع فیلتر استفاده شده در دستگاه غافل نشوید. فیلترها با استفاده از موانعی که در سر راه هوا قرار می‌دهند از ورود ذرات کوچک و گرد و خاک به محیط و درون موتور جلوگیری می‌کنند. در حال حاضر بهترین فیلتر موجود در بازار فیلتر هپا است که بالاترین درصد تصفیه ناخالصی و ذرات معلق را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس بگیرید