بررسی کامل دفترچه راهنمای جاروبرقی سامسونگ

دفترچه راهنمای جاروبرقی سامسونگ

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید پس از خرید جاروبرقی سامسونگ انجام دهید، خواندن دفترچه راهنمای جاروبرقی سامسونگ است. در این راهنمای فارسی تمامی نکات ایمنی و نحوه استفاده از دستگاه به تفصیل شرح داده شده است تا عمر دستگاهتان به حداکثر برسد.

اگر دفترچه راهنمای خود را گم کرده‌اید و یا به زبان فارسی برایتان ترجمه نشده اصلا نگران نباشید. چرا که در این مطلب قصد داریم تمامی نکات گفته شده در آن را برای شما شرح دهیم.

قبل از شروع مقاله، شاید مطلب بهترین مدل جاروبرقی سامسونگ هم برای شما خواندنی باشد.  

موارد گفته شده در راهنمای فارسی جاروبرقی سامسونگ

با ورود جاروهای برقی به بازار دیگر کمتر کسی مایل بود که برای تمیز کردن منزل، از جارو دستی استفاده کند. اما این جاروبرقی‌های جدید هم اصول استفاده خاصی داشتند که کاربر حتما باید از آنها اطلاع داشته باشد در غیراین صورت عمر دستگاه بسیار کاهش پیدا می‌کند.

در اولین صفحات دفترچه راهنما جاروبرقی سامسونگ درباره نکات ایمنی صحبت شده است که باید پیش از اولین استفاده از دستگاه از آن باخبر بود، در غیر این صورت دستگاه خراب می‌شود و باید جهت تعمیر جاروبرقی سامسونگ خود اقدام کنید.

این موارد ایمنی عبارتند از:

 • از کشیدن سیم جهت جابه جایی بدنه جاروبرقی خودداری کنید و با برداشتن بدنه با دست، این جا به جایی را انجام دهید.
 • سیم جاروبرقی را به پریز اصلی وصل کنید و از اتصال آن به سیم‌های سیار خودداری نمایید.
 • جاروبرقی‌های سامسونگ مناسب جارو کشیدن مایعات نیستند و باید پیش از روشن کردن جاروبرقی و استفاده از آن نسبت به مرطوب نبودن زمین مطمئن شوید.
 • بهتر است جهت جلوگیری از خراب شدن قطعات الکترونیکی حساس جاروبرقی از دستگاه در اوج مصرف برق استفاده نکنید.
 • در هنگام استفاده از دستگاه مراقب باشید که اشیائی مانند پارچه‌های کوچک، جوراب و یا اجسام برنده مثل شیشه بر سر راه دستگاه وجود نداشته باشند و به داخل کشیده نشوند.
  دفترچه راهنما جاروبرقی سامسونگ    

معرفی اجزا جاروبرقی سامسونگ

پس از گفته شدن نکات ایمنی در دفترچه راهنما جاروبرقی سامسونگ، به معرفی قطعات جاروبرقی پرداخته شده است. اینکه کاربر تمامی قطعات مهم دستگاه خود را بشناسد بسیار مهم است چرا که در هنگام بروز مشکل به راحتی می‌تواند علت اصلی خرابی را بشناسد و برای رفع آن اقدام کند:

موتور

مهم‌ترین قطعه استفاده شده در هر جاروبرقی موتور آن است که به عنوان قلب تپنده دستگاه شناخته می‌شود. این قطعه با استفاده از انرژی الکتریکی که دریافت می‌کند مکشی را تولید کرده و به لوله میفرستد تا آشغال‌ها ریز روی سطوح به کیسه منتقل شوند.

توان موتور هرچه بالاتر باشد امکان استفاده بیشتر از دستگاه بدون داغ کردن و کاهش مکش بیشتر خواهد شد. توان موتورهای استفاده شده در جاروبرقی‌های سامسونگ چیزی بین 1300 تا 2400 وات است.

 

 بدنه

زیبایی جاروبرقی‌های سامسونگ مرهون بدنه‌های شیک آن است البته این بدنه تنها برای ظاهر محصول نیست و وظیفه کمک به قرارگیری قطعات داخلی مثل موتور، کیسه و فیلتر در جای خود را نیز دارد.

همچنین ترک خوردن قسمت بیرونی بدنه، باعث به وجود آمدن مشکلات زیادی برای موتور و دیگر قطعات خواهد شد. در دفترچه راهنما جاروبرقی سامسونگ بیان شده است که بر روی بدنه، دکمه‌های قدرت و سیم جمع کن و لامپ وجود دارد که به کاربر امکان استفاده از دستگاه را به راحتی هرچه تمام‌تر می‌دهد.

 

لوله جاروبرقی

بر اساس راهنمای فارسی جاروبرقی سامسونگ، یکی دیگر از قطعات مهم در دستگاه لوله‌های خرطومی و تلسکوپی هستند. این لوله‌ها وظیفه انتقال قدرت مکش از سطح به کیسه موجود در داخل جاروبرقی را دارند. لوله خرطومی از جنس پلاستیک فشرده با کیفیت است که قابلیت چرخش 360 درجه دارد.

این لوله بدنه جاروبرقی را به لوله تلسکوپی متصل می‌کند. لوله تلسکوپی نیز از جنس آلومینیوم باکیفیت است که در کنار وزن کم خود کیفیت بالایی دارد و بر اساس قد کاربر کوتاه و بلند می‌شود.

 

فیلتر جاروبرقی سامسونگ

یکی دیگر از قطعاتی که در دفترچه راهنما جاروبرقی سامسونگ معرفی شده است، فیلتر دستگاه می‌باشد. این قطعه باعث می‌شود که موتور در بالاترین حد از عملکرد خود فعالیت کند چرا که از ورود گرد و خاک به داخل موتور جلوگیری می‌نماید.

از دیگر کاربردهای مفید فیلتر در جاروبرقی جذب گرد و خاک و ذرات معلق داخل دستگاه و جلوگیری از انتشار آن در هوای آزاد است. این مساله باعث می‌شود که سلامت تنفسی افراد حساس مانند کودکان و افراد سالمند تا حد زیادی تضمین شود.

 

کیسه جاروبرقی

کیسه جاروبرقی همان مخزن نگهداری آشغال‌های جمع‌آوری شده از سطوح مختلف هستند که در اندازه‌های متفاوتی تولید می‌شوند. این کیسه‌ها چند لایه مختلف دارند و بدنه آنها همانند فیلتر عمل می‌کند تا گرد و خاک در هوا منتشر نشود. بر اساس مدل جاروبرقی، کیسه‌های موجود در بازار در دو نوع دائمی و یکبار مصرف تولید می‌شوند و برای تخلیه آشغال‌ها از آنها، باید آن را تمیز یا تعویض نمود.

در ادامه در این رابطه بیشتر صحبت خواهیم کرد.

    راهنمای فارسی جاروبرقی سامسونگ

نحوه تعویض فیلتر و کیسه جاروبرقی سامسونگ

در دفترچه راهنما جاروبرقی سامسونگ نحوه تعویض این دو قطعه حیاتی به صورت کامل شرح داده شده چرا که کاری بسیار ساده و راحت است و نیازی به کمک تعمیرکار نیست. پیشنهاد می‌شود جهت افزایش راندمان کاری دستگاه این کار را هر 6 ماه تا یک سال یک بار انجام دهید.

جهت تعویض فیلتر جاروبرقی تنها کافیست مراحل زیر را در پیش بگیرید:

 1. ابتدا جاروبرقی را کاملا خاموش کرده و درب آن را باز نمایید.
 2. فیلتر در بین کیسه و موتور قرار دارد بدنه آن را بگیرید و به آرامی به صورت کشویی از جای خود خارج کنید. توجه داشته باشید که حتما نحوه خروج فیلتر را به یاد بسپارید.
 3. فیلتر را تمیز کرده یا فیلتر جدید را در دست خود قرار دهید و به همان صورتی که از جای خود خارج کردید به جای خود بازگردانید.

در راهنمای فارسی جاروبرقی سامسونگ بیان شده که کیسه‌های دائمی باید به صورت مستمر از آشغال‌های خود تمیز شوند. برای اینکار باید مراحل زیر را در پیش بگیرید:

 1. ابتدا دستگاه را کاملا خاموش کنید و درب آن را باز نمایید.
 2. کیسه را در هوای آزاد از بدنه خارج کنید و آشغال‌های داخل آن را به بیرون بریزید.
 3. با فرچه‌ای نرم سعی کنید گرد و خاک چسبیده به بدنه را جدا نمایید.
 4. کیسه را به جای خود باز گرداند و درب دستگاه را ببندید.
در دفترچه راهنما جاروبرقی سامسونگ جهت تعویض کردن کیسه یک بار مصرف، روش دیگری بیان شده است:
 1. دستگاه را کاملا خاموش کرده و درب آن را باز نمایید.
 2. کیسه را از جای خود بیرون بکشید و به سطل آشغل منتقل کنید.
 3. کیسه جدید را به همان روشی که بیرون کشیدید در جای خود بازگردانید و از محکم شدنش در جای خود مطمئن شوید.
 4. درب جاروبرقی را ببندید و دستگاه را روشن کنید.

تمامی نکات ایمنی در دفترچه راهنما جاروبرقی سامسونگ جهت جلوگیری از خرابی و فرسودگی زود هنگام قطعات بیان شده است. بهتر است تمامی نکات زیر را در طول استفاده از دستگاه به کار بگیرید تا عمر جاروبرقی‌تان افزایش پیدا کند:

 • تعویض سیم جاروبرقی در صورت کشیده شدن و قطعی اتصالات
 • تعویض به موقع کیسه دستگاه پس از پر شدن بیش از نیمی از آن
 • عدم استفاده از جاروبرقی به صورت مستمر و طولانی مدت بدون دادن استراحت به دستگاه
 • تمیز کردن جاروبرقی به صورت کلی، در بازه های زمانی معین
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس بگیرید