معرفی کامل دفترچه راهنما جاروبرقی زیمنس

دفترچه راهنمای جاروبرقی زیمنس

اگر تجربه استفاده از جاروبرقی زمینس را ندارید و به تازگی این محصول را خریداری کرده‌اید باید به شما بگوییم که خواندن دفترچه راهنمای جاروبرقی زیمنس یکی از کارهای واجب قبل از استفاده از دستگاه جدیدتان است.

علت این مساله این است که جاروبرقی‌های برند زیمنس از ابعاد و قطعات پیشرفته و متفاوتی تهیه و ساخته شده و بهتر است جهت آگاهی بیشتر در این زمینه با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

 

بررسی دقیق دفترچه راهنمای جاروبرقی زیمنس

در صفحات ابتدایی دفترچه راهنما درباره نکات ایمنی که در تمامی دفعات استفاده باید آنها را رعایت کرد صحبت شده است.

شما با انجام این موارد به صورت مستمر، عمر قطعات داخلی دستگاه را تا حد زیادی افزایش خواهید داد و کمتر نیاز به تعمیر جاروبرقی زمینس خود خواهید داشت.

  از مهم‌ترین نکات ایمنی در رابطه با استفاده از جاروبرقی زیمنس در تمامی مدل‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • از سازگاری ولتاژ برق ساختمان با دستگاه خود حتما مطمئن شوید، سپس دستگاه را به پریز اصلی وصل کنید و از اتصال آن به سیم‌های سیار خودداری نمایید.
 • جهت جلوگیری از کاهش مکش جاروبرقی، کیسه آن باید به صورت منظم تمیز یا تعویض شود.
 • در صورتی که مدل جاروبرقی شما آب و خاک نیست و برای جمع آوری مایعات مناسب نمی‌باشد، از تمیز کردن مواردی چون آب و مایعات به شدت خودداری نمایید.
 • از جارو کردن اشیا تیز و برنده مثل خرده شیشه و مواردی از این قبیل خودداری کنید چرا که می‌تواند به کیسه و لوله خرطومی آسیب جدی برساند.
 • بر روی بدنه محصول کلید قدرتی تعبیه شده تا جهت روشن و خاموش کردن موتور از آن استفاده نمایید و این کار را به صورت ناگهانی با خارج کردن سیم از پریز انجام ندهید.
 • جهت جلوگیری از خرابی موتور سعی کنید زمان جاروبرقی کشیدن خود را به 15 دقیقه محدود کنید و در صورت نیاز، بین هر بار استفاده حداقل 15 دقیقه به دستگاه استراحت دهید.
 • معرفی اجزا و قطعات داخلی جاروبرقی
  دفترچه راهنما جاروبرقی زیمنس  

معرفی اجزا و قطعات داخلی جاروبرقی

در قسمت دوم راهنمای فارسی جاروبرقی زیمنس تمامی قطعات داخلی و اجزای مهم در جاروبرقی به تفصیل معرفی شده تا در هنگام بروز مشکل با سرعت بیشتری علت اصلی آن تشخیص داده شود.

شما با شناخت بهتر قطعات و کسب اطلاعات درزمینه نحوه کار آنها می‌توانید به راحتی بیشتری از دستگاه خود استفاده کرده و باعث خرابی زودهنگام و فرسودگی قطعات نشوید.

 

موتور جاروبرقی زیمنس

 مهم‌ترین قطعه موجود در جاروبرقی موتور آن است که همانند قلب دستگاه عمل می‌کند.

روشن بودن موتور و عملکرد عالی آن به منزله سالم بودن جاروبرقی است و در عین حال وجود هرگونه مشکل در قطعات موتور به منزله کاهش مکش و عدم امکان استفاده از دستگاه تلقی می‌شود. این قطعه، وظیفه تولید مکش از لوله‌ها به سمت کیسه را دارد تا آشغال‌های ریز روی سطوح به راحتی جمع آوری شوند.

براساس راهنمای فارسی جاروبرقی زیمنس یکی از مشکلات رایج و طبیعی که ممکن است هر چند سال یک بار برای جاروبرقی زمینس پیش بیاید، تمام شدن زغال موتور است.

زغال موتور اگرچه تعداد دفعات نیاز به تعمیر جاروبرقی زیمنس را افزایش می‌دهد، اما موجب عملکرد و کارایی فوق‌العاده دستگاه نسبت به دیگر رقبا در بازار می‌گردد.

لازم به ذکر است که این ذغال‌ها در نمایندگی جاروبرقی زیمنس موجود هستند و به راحتی آن را برای شما تعویض می‌کنند.

 

مدار الکترونیکی جاروبرقی

راهنمای فارسی جاروبرقی زیمنس، یکی دیگر از قسمت‌های مهم هر جاروبرقی را مدار الکترونیکی استفاده شده در دستگاه می‌داند که نیروی برق را به موتور می‌رساند و موجب روشن شدن دستگاه می‌شود.

این مدار در کلید قدرت و لامپ موجود بر روی بدنه وجود دارد. کلیدهای استفاده شده همگی فشاری هستند و با فشار کوچکی وظیفه خود را انجام می‌دهند.

 

فیلتر جاروبرقی زیمنس

در دفترچه راهنما جاروبرقی زیمنس، قطعه فیلتر یکی از مهم‌ترین قطعات جاروبرقی محسوب می‌شود که در کیفیت عملکرد دستگاه نقش به سزایی ایفا می‌کند.

این قطعه گرد و خاک و ذرات معلق جذب شده را به خود جذب می‌کند تا به موتور وارد نشوند بدین ترتیب از ورود گرد و خاک به بیرون از جاروبرقی و انتشار در هوای آزاد نیز تا حد زیادی جلوگیری می‌شود.

فیلترها دارای لایه اسفنجی هستند و در دو نوع دائمی و یک بر مصرف تولید می‌شوند.

 

راهنمای فارسی جاروبرقی زیمنس

بدنه

تمامی زیبایی منحصر به فرد جاروبرقی‌های زیمنس، مرهون بدنه زیبا و خوش رنگ آن است.

البته کارایی این قطعه به همین جا ختم نمی‌شود و وظیفه محافظت از قطعات داخلی و قرارگیری آنها در جای درست نیز وظیفه بدنه است.

بر اساس دفترچه راهنمای جاروبرقی زیمنس، یکی از مهم‌ترین مزیت‌های بدنه جاروبرقی‌های این برند، استفاده از عایق است که می‌تواند صدای موتور را کاهش دهد.

همچنین استفاده از ضربه‌گیر و قطعات پلاستیکی سخت باعث شده تا ضربات احتمال وارد شده به بدنه خنثی گردد و آسیب جدی به دستگاه نرسد.

 

سیم جمع کن جاروبرقی

سیم جمع کن قطعه‌ای است که در تمامی جاروبرقی‌ها امروزی و مدرن استفاده می‌شود. این قطعه سیم جاروبرقی را به داخل بدنه دستگاه می‌کشاند و آن را تا دفعه بعدی در خود جمع نگه می‌دارد.

این قطعه از یک قرقره تشکیل شده که سیم را به دور خود جمع می‌کند.

در برخی از موارد ممکن است سیم جمع کن در عمل به وظیفه خود با مشکل روبرو شود، در اکثر مواقع این مشکل با کشیدن سیم به بیرون تا حد ممکن و رها کردنش کاملا برطرف خواهد شد.

 

پاکت جاروبرقی زیمنس

قطعه مهم بعدی در جاروبرقی‌های زیمنس پاکت یک بار مصرف یا دائمی آن است. این قطعه تمامی آشغال‌های جمع شده را در خود نگه می‌دارد و از پخش شدن مجددش در داخل جاروبرقی جلوگیری می‌نماید.

در دفترچه راهنما جاروبرقی زیمنس توصیه شده که با پر شدن بیش از نیمی از پاکت آن را تمیز یا تعویض نمایید تا مکش دستگاه کاهش خاصی پیدا نکند و احتمال انتشار گرد و خاک در هوا کمترشود.

دفترچه راهنمای جاروبرقی زیمنس

 

نحوه تعویض کیسه جاروبرقی زیمنس

نحوه تعویض فیلتر و کیسه یا تمیز کردن آنها به طور کامل در دفترچه راهنمای جاروبرقی زیمنس شرح داده شده تا کاربر بدون نیاز به مراجعه به نمایندگی، این کار را در خانه انجام دهد.

تنها نکته‌ای که باید در این رابطه به یاد داشته باشید، خرید قطعه اورجینال آن از مراکز فروش معتبر است. جهت تعویض کیسه جاروبرقی یک بار مصرف بهتر است مراحل زیر را در پیش بگیرید:

 1. ابتدا جاروبرقی را کاملا خاموش کرده، لوله خرطومی آن را باز کنید تا درب بدنه به راحتی باز شود.
 2. کیسه را از پشت موتور پیدا کرده، دریچه پلاستیکی ان را با دست محکم بگیرید و به صورت خشابی از جای خود به بیرون بکشید.
 3. کیسه را به دور بیندازید و دریچه کیسه جدید را به جای خود بازگردانید.

نکته: اگر کیسه شما دائمی است به جای تعویض آن باید آن را تمیز کنید و به جای خود بازگردانید.

 

تعویض فیلتر جاروبرقی زیمنس

در دفترچه راهنما جاروبرقی زیمنس گفته شده که بهتر است فیلترها نیز هر 6 ماه یک بار تعویض شوند تا مسدود نگردند؛ برای تعویض فیلتر جاروبرقی می‌توانید مراحل زیر را در پیش بگیرید:

 1. جاروبرقی را کاملا خاموش کرده و درب آن را باز کنید.
 2. فیلتر را بین موتور و کیسه بیابید و آن را به سمت بال بکشید تا خارج شود.
 3. فیلتر ر ابا آب ولرم بشویید و پس از خشک شدن به جای خود باز گردانید.

نکته: در دفترچه راهنمای جاروبرقی زیمنس گفته شده که در صورتی که فیلتر شما قابل شستشو نباشد باید حتما تعویض گردد و با شستشو مسدودیت‌های فیلتر برطرف نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس بگیرید