بررسی کامل دفترچه راهنمای جاروبرقی دوو

دفترچه راهنمای جاروبرقی دوو
به طور کلی پس از خرید هر لوازم خانگی برقی باید تمامی موارد نوشته شده در راهنمای آن خوانده شود تا درباره نحوه عملکرد دستگاه و نکات ایمنی آن آگاه شوید. دفترچه راهنما جاروبرقی دوو نیز از این قاعده مستثنی نیست و هر کاربری که جاروبرقی دوو خریداری می‌کند، باید آن را کامل مطالعه کند. اگر دفترچه راهنمای جاروبرقی خود را گم کرده‌اید و و یا به زبان فارسی نوشته نشده است با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

نکات مهم ایمنی در دفترچه راهنمای جاروبرقی دوو

مطالعه راهنمای فارسی جاروبرقی دوو پیش از استفاده از جاروبرقی برای اولین بار، از واجبات است. چرا که در همان ابتدای دفترچه، نکات ایمنی مهمی را بازگو کرده که کاربر در هر بار استفاده از دستگاه باید آن را رعایت کند. در غیر این صورت از عمر قطعات داخلی جاربروقی کاسته می‌شود و زودتر از زمان استاندارد نیاز به تعمیر جاروبرقی دوو پیدا می‌کند.   از جمله نکاتی که باید در هنگام استفاده از دستگاه به خاطر داشته باشید و رعایت کنید می‌توان به این موارد اشاره کرد:
 • از پر نبودن بیش از حد کیسه اطمینان پیدا کنید.
 • فیلتر و کیسه را هر چند ماه یک بار تمیز کرده و در صورت نیاز تعویض کنید.
 • برای نظافت هر سطحی از سری مخصوص به آن سطح استفاده کنید تا کمترین فشار به موتور وارد شود و دستگاهتان بهترین عملکرد را داشته باشد.
 • از مسدود نبودن لوله خرطومی و لوله تلسکوپی مطمئن شوید.
 • از جاروبرقی بیشتر از 15 تا 20 دقیقه به صورت مستمر استفاده نکنید و بین هر بار استفاده به دستگاه استراحت دهید تا قطعات داخلی‌اش کاملا خنک گردد.
 • برای جمع کردن مایعاتی مثل روغن و آب از جاروبرقی استفاده ننمایید.
 • جارو کشیدن اشیا تیزی مثل شیشه می‌تواند به بدنه لوله و کیسه آسیب برساند و موجب کاهش مکش و آسیب به موتور شود.
دفترچه راهنمای جاروبرقی دوو  

معرفی تمام قطعات داخلی جاروبرقی دوو

بخش دوم موجود در دفترچه راهنمای جاروبرقی دوو مربوط به معرفی تمام قطعات مهم جاروبرقی می‌شود. این اطلاعات به کاربر کمک می‌کند تا در هنگام بروز مشکل، علت اصلی را با سرعت بیشتری پیدا کند و درصدد تعمیر جاروبرقی دوو خویش برآید.  

موتور

مهم‌ترین و حیاتی‌ترین عضو هر جاروبرقی، موتور آن است. این قطعه به عنوان قلب دستگاه مسئولیت تولید مکش را دارد و خرابی‌اش به منزله کار نکردن کلی دستگاه و جمع نشدن آشغال‌ها از روی سطوح است. در موتورهای دوو از عایق‌های خاصی استفاده شده تا صدا را تا حد زیادی کاهش دهد و دستگاه اصطلاحا کم صدا شود. در مدار الکتریکی دستگاه به موتور، دکمه‌ای طراحی شده که به کاربر اجازه روشن و خاموش کردن موتور را می‌دهد. این دکمه‌ها بر روی بدنه واقع شده‌اند.  

بدنه

بدنه جاروبرقی شامل شکل ظاهری دستگاه می‌شود و علاوه بر دادن زیبایی فیزیکی به دستگاه از قطعات داخلی محافظت می‌کند. بدنه دستگاه موتور، کیسه، فیلتر و سیم جمع کن را در جای خود نگه می‌دارد و در صورت وارد شدن ضربه‌های احتمالی به دستگاه، از آنها محافظت می‌نماید. وجود هرگونه ترک و شکستگی بر روی بدنه می‌تواند بر روی عملکرد قطعات داخلی به خصوص موتور تاثیر بگذارد و صدای دستگاه را اندکی افزایش دهد.  

لوله خرطومی

لوله خرطومی لوله‌ای از جنس پلاستیک فشره و منعطف است که به بدنه وصل می‌شود تا مکش را انتقال دهد. این لوله قابلیت چرخش 360 درجه را دارد و با ایجاد خلا در داخل دستگاه قدرت مکش را افزایش می‌دهد. وجود هرگونه پارگی یا سوراخ در مسیر لوله خرطومی موجب کاهش مکش و عملکرد جاروبرقی می‌گردد و می‌تواند به موتور دستگاه آسیب برساند.

لوله تلسکوپی

لوله تلسکوپی با اتصال به لوله خرطومی جمع کردن آشغال‌ها از روی زمین را تا حد زیادی راحت و بدون دردسر می‌کند در راهنمای فارسی جاروبرقی دوو بیان شده که لوله تلسکوپی در این دستگاه قابلیت کوتاه و بلندتر شدن دارد و می‌تواند بر اساس قد کاربر تنظیم گردد. جنس این لوله از آلومینیوم با کیفیت است که در عین کم وزن بودن بسیار مقاوم و زیباست.  

سیم جمع کن

سیم جمع کن یکی از قطعات مهم در جاروبرقی‌های امروزی می‌باشد که بر اساس دفترچه راهنما جاروبرقی دوو در تمامی مدل‌های این برند از آن استفاده شده است. به همین دلیل کاربر نیازی به جمع کردن سیم به صورت دستی ندارد و تنها با فشردن یک دکمه سیم به سرعت در داخل بدنه جاروبرقی جمع می‌شود. این مساله زیبایی بیشتری به ظاهر دستگاه می‌بخشد و عمر سیم را نیز طولانی‌تر می‌کند.  

کیسه

تمامی آشغال‌های ریزی که توسط مکش ایجاد شده جذب می‌شوند، به سمت کیسه‌ای در پشت موتور می‌روند. بر اساس دفترچه راهنمای جاروبرقی دوو، کیسه‌ها در دو نوع دائمی و یک بار مصرف هستند و بر اساس مدلی که دارد باید هر چند وقت یک بار تمیز یا تعویض گردد. شما می‌توانید با استفاده از کیسه‌های اورجینال دوو، از نوع فیلتردار آن استفاده کنید که بدنه‌اش مانند فیلتر از خروج گرد و خاک به بیرون جلوگیری می‌کند و به فیلتر اصلی کمک می‌نماید.   راهنمای فارسی جاروبرقی دوو  

فیلتر

فیلتر در میان کیسه جاروبرقی و موتور وجود دارد و وظیفه اصلی‌اش جلوگیری از عبور گرد و خاک و رسیدنش به موتور است. وجود گرد و خاک و ذرات معلق در موتور باعث داغ شدن سریع آن و سوختنش در عرض چند دقیقه می‌شود. لذا راهنمای فارسی جاروبرقی دوو پیشنهاد می‌کند که همیشه از تمیز بودن فیلترها اطمینان حاصل کنید.  

برس و سری

در دفترچه راهنما جاروبرقی دوو گفته شده که شرکت سازنده جهت استفاده ساده‌تر از دستگاه و افزایش عملکرد آن، سری‌های متفاوتی را تولید کرده که هریک برای بخش خاصی استفاده می‌شود. سری مخصوص موکت، جمع آوری مو، مناطق باریک و غیر قابل دسترس از جمله سری‌های محبوب هستند. همچنین یکی از کاربردی‌ترین سری‌های جاروبرقی دوو، برس مخصوص تمیز کردن مبلمان و پرده است.  

نحوه تعویض فیلتر و کیسه جاروبرقی بوش

بر اساس توصیه دفترچه راهنمای جاروبرقی دوو کاربران باید هر 6 ماه یک بار نسبت به تمیز کردن یا تعویض فیلتر و کیسه خود اقدام کنند. این مساله تاثیر زیادی در عملکرد دستگاه دارد. برای تمیز کردن کیسه‌های دائمی تنها نیاز است که کیسه را خارج کرده و در هوای آزاد تمامی آشغال‌های موجود در کیسه را به بیرون بریزید. اما تعویض کیسه‌های یک بار مصرف به شکل دیگری است:
 • ابتدا جاروبرقی را خاموش کرده، از برق بکشید و لوله خرطومی را جدا کنید.
 • بدنه را باز کرده و دهانه کیسه را با دست محکم بگیرید.
 • به صورت کشویی دهانه کیسه را از جای خود خارج کنید. نحوه خروج کیسه را به یاد بسپارید.
 • کیسه کثیف را فورا دور بریزید و کیسه جدید را از پلاستیک خارج کنید.
 • دهانه کیسه را به شکل قبلی بگیرید و به صورت خشاب در جای خود جا بزنید.
    راهنمای فارسی جاروبرقی دوو     در دفترچه راهنما جاروبرقی دوو نحوه تعویض فیلتر جاروبرقی نیز توضیح داده شده است تنها کافیست مراحل زیر را انجام دهید:
 • دستگاه را کاملا خاموش کنید و درب بدنه را باز نمایید.
 • فیلتر را در بین موتور و کیسه بیابید و به آرامی از جای خود بیرون بکشید.
 • فیلتر دائمی خود را بشویید و اجازه دهید کاملا خشک شود اگر از نوع یک بار مصرف استفاده می‌کنید باید فیلتر جدیدی بخرید.
 • فیلتر جدید را در جای خود نصب کنید. و درب بدنه را ببندید.
               
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس بگیرید