آموزش باز کردن جاروبرقی

آموزش باز کردن جاروبرقی

در این بلاگ درباره آموزش باز کردن جاروبرقی صحبت کردیم تا ضمن تعمیر قطعات آن و رفع ایرادات دستگاه، بتوانید مشکل به وجود آمده را سریع‌تر رفع نمایید. با توجه به حساسیت این وسیله برقی و رعایت کردن نکات و موارد احتیاطی در زمان تعمیر دستگاه، اگر تجربه و دانش فنی در رابطه با تعمیر جاروبرقی و رفع ایرادات و مشکلات این وسیله برقی منزل را ندارید، بهتر است که از ابتدا انجام این کار را به یک تعمیرکار مجرب بسپارید تا مشکل به راحتی رفع شود.

در این مطلب قصد داریم که به بررسی این عنوان که چگونه جاروبرقی را باز کنیم تا با تعمیر درست و صحیح دستگاه، مشکلات و ایرادات قطعات آن سریع‌تر برطرف شود، بپردازیم.

چگونه جاروبرقی را باز کنیم؟

در آموزش این عنوان که چگونه جاروبرقی را باز کنیم، نکته اول شناخت قطعات اصلی و حساس جاروبرقی و نحوه باز کردن آنها جهت جلوگیری از آسیب بیشتر به دستگاه می‌باشد. از این رو هر یک از قطعات اصلی جاروبرقی چون موتور، محفظه دستگاه، لوله‌های جاروبرقی، فیلترها، سیم جمع‌کن دستگاه و… روش و قلق خاص خود را جهت باز کردن و جدا کردن راحت از دستگاه داشته که باید به این مورد توجه داشته باشید.

اولین قطعه در مورد آموزش باز کردن جاروبرقی، محفظه رویی دستگاه می‌باشد. البته روش باز کردن محفظه جاروبرقی با توجه به نوع و مدل خاص دستگاه متفاوت می‌باشد. اما در اکثر مدل‌ها تنها با فشار دادن اهرم‌های کناری دستگاه می‌توانید محفظه پلاستیکی جاروبرقی را باز کنید.

اما در برخی مدل‌های دیگر جاروبرقی نیاز به باز کردن پیچ‌های محفظه بوده و با استفاده از پیچ‌گوشتی باید این کار را انجام دهید.

باز کردن موتور جاروبرقی  

دومین نکته در آموزش مسئله چگونه جاروبرقی را باز کنیم، در مورد نحوه جدا کردن لوله‌های دستگاه می‌باشد. در واقع جاروبرقی دارای ۲ لوله مجزا، یعنی لوله خرطومی و لوله تلسکوپی می‌باشد. نحوه باز کردن لوله خرطومی متفاوت و سخت‌تر از باز کردن لوله تلسکوپی است.

از این رو در برخی از مدل‌های جاروبرقی، برای باز کردن لوله خرطومی، باید لوله را بپیچید و سپس آن را بکشید تا از دستگاه جدا شود. در برخی از مدل‌ها نیز برای باز کردن این لوله خرطومی جاروبرقی، باید گره این قطعه را باز کنید. اما باز کردن لوله تلسکوپی راحت‌تر بوده و تنها لازم است که لوله را کمی پیچانده و به سمت بیرون بکشید تا جدا شود.

اگر متوجه کم شدن قدرت مکش جاروبرقی شدید، این ایراد به خاطر مشکل در فیلتر دستگاه و پر شدن کیسه جاروبرقی می‌باشد. عدم توجه به این مورد، در طول زمان باعث فشار آمدن به موتور جاروبرقی و احتمالا سوختن این قطعه و صرف هزینه بیشتر خواهد شد.

در آموزش باز کردن جاروبرقی و بررسی فیلتر دستگاه، بعد از باز کردن محفظه و خالی کردن کیسه جاروبرقی، فیلتر دستگاه را نیز به آرامی از قاب آن جدا کنید. فیلتر جاروبرقی معمولا بعد از گذشت ۳ تا ۵ سال کارایی خود را از دست داده و باید آن را تعویض کنید. از این رو با تهیه فیلتر اصل مدل دستگاه خود، فیلتر فابریک را به جاروبرقی متصل و سپس قطعات را به دستگاه وصل کنید.

کیسه جاروبرقی در ۲ نوع، پاکت یکبار مصرف و دائمی وجود دارد. بهتر است که ابتدا با توجه به برند و مدل جاروبرقی خود، نسبت به خرید پاکت دستگاه اقدام نمایید. در برخی از مدل‌های جاروبرقی باید حتماً از نوع پاکت یکبار مصرف استفاده شود. اما برخی از مدل‌های جاروبرقی را نیز می‌توان از یک پاکت دائمی دستگاه استفاده کرد و بعد از پر شدن پاکت، آن را تخلیه و مجدد استفاده کنید. پاکت‌های دائمی جاروبرقی از نوع پارچه‌های میکروفیلتری بوده که حتی می‌توانید بعد از خالی کردن پاکت، آن را بشویید و دوباره برای دستگاه استفاده کنید.

مقاله پیشنهادی جاروپارو: مزایا و معایب جاروبرقی بدون پاکت

  پاکت و فیلتر جاروبرقی  

در مورد رفع ایرادات سیم جمع‌کن دستگاه و بررسی این قطعه نیز، ابتدا پیچ‌های این قسمت را باز کنید. توجه داشته باشید که این قطعه، پیچ‌های بسیار ریز داشته و در زمان باز کردن قطعه، مراقب شکستگی یا گم شدن آنها باشید. بعد از بازکردن اجزای این قطعه، سیم جاروبرقی را کاملاً به دور محفظه بپیچید و اگر ایرادی در سیم وجود داشت، آن را رفع کنید.

مبحث آموزشی آخر که چگونه جاروبرقی را باز کنیم و قطعه موتور دستگاه را تعویض نمایید، بعد از جدا کردن محفظه، فیلتر و سیم جمع‌کن جاروبرقی، موتور دستگاه در داخل یک جعبه پلاستیکی نصب شده است. از این رو درپوش پلاستیکی جاروبرقی را جدا کرده و اتصالات موتور را باز کنید.

بهتر است که قبل از خارج کردن موتور قدیمی از جاروبرقی، یک عکس از دستگاه بگیرید تا در زمان اتصال موتور جدید به جاروبرقی، مشکلی بابت چگونگی اتصال قطعات رخ ندهد. از این رو بعد از نصب موتور جدید به جاروبرقی، قطعات دیگر دستگاه چون سیم جمع‌کن و فیلتر را نیز در جای خود قرار دهید و در آخر نیز محفظه دستگاه را وصل کنید.

  آموزش باز کردن جاروبرقی  

توصیه می‌کنیم که برای جلوگیری از آسیب به موتور دستگاه که در صورت ایراد این قطعه، باید آن را تعویض کنید، عواملی را که باعث آسیب رسیدن به این قطعه حساس جاروبرقی می‌شود را مدنظر قرار دهید.

به طور معمول سوختگی موتور و وارد شدن ایراد به این قطعه به دلیل استفاده طولانی‌مدت از دستگاه، وارد شدن گردوخاک، جارو کشیدن آب و مایعات، خالی نکردن منظم پاکت جاروبرقی و وارد شدن بار اضافه، داغ شدن بیش از حد جاروبرقی و… رخ خواهد داد. از این رو توجه به این موارد می‌تواند طول عمر جاروبرقی و عملکرد درست قطعات آن را به دنبال داشته باشد.

در آموزش باز کردن جاروبرقی و رفع ایرادات سایر قطعات پیچیده دستگاه چون فن جاروبرقی، برد الکترونیکی، ترموستات، کلکتور و… بهتر است که مشکلات این بخش توسط تکنسین‌کار انجام شود. چرا که این بخش از قطعات جاروبرقی بسیار حساس بوده و نیاز به تجربه و دانش فنی لازمه می‌باشد تا ایرادات این قطعات به درستی شناسایی و رفع شود.

 

جاروپارو

با توجه به نکات گفته شده در آموزش باز کردن جاروبرقی و چک کردن ایرادات و مشکلات قطعات دستگاه، اگر قادر به عیب‌یابی و رفع ایرادات جاروبرقی نبودید، می‌توانید با نمایندگی جاروپارو تماس بگیرید تا کارشناسان این نمایندگی، مشکلات جاروبرقی را سریع‌تر و تضمینی برطرف نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس بگیرید